Instytut Luisa

salon kosmetyczny Sosnowiec – Katowice

Medycyna estetyczna

                        „Żyjemy tylko po to, aby odkryć PIĘKNO. Wszystko inne jest jedynie sztuką oczekiwania”   (Khalil Gibran)

Współczesna kosmetologia oraz medycyna estetyczna to dziedziny wiedzy,których rozwój stanowi jeden symboli naszych czasów. Nowe, często rewolucyjne odkrycia wprawiają w zachwyt zarówno znawców tematu, jak i kolejnych entuzjastów. Medycyna estetyczna stała się głównym sprzymierzeńcem i obrońcą PIĘKNA. Jej zadaniem jest zachowanie młodości i zdrowia, zapewnienie wysokiej jakości życia poprzez działania zapobiegawcze zorientowane w dużej mierze na profilaktykę starzenia się skóry.
Zmierzając do utrzymania jej w jak najdoskonalszej kondycji, możliwie jak najdłużej. Oczywiście z wykluczeniem jakiejkolwiek ingerencji chirurgicznej. W Instytucie Luisa specjalizujemy się w zabiegach z zakresu medycyny estetycznej. Nasz doświadczony i wykwalifikowany personel dba o bezpieczeństwo i satysfakcję Klientów, którzy wybierają nas, wiedząc, że powierzają swoje
zdrowie i urodę w fachowe ręce.

Mezoterapia

Jest to zabieg polegający na wstrzykiwaniu małych dawek substancji odżywczych, leczniczych bezpośrednio w skórę.
Roztwory do mezoterapii to mieszanina 3 substancji rewitalizujących (odmładzających) i regenerujących- zwanych koktajlami.
Koktajle działają w zależności od składu: odżywczo, regeneracyjnie, pobudzająco. Substancje te nie przechodzą do układu krązenia,
lecz działają miejscowo, powoli rozchodząc się w skórze i poprawiając jej kondycję. Zabieg mezoterapii wykonuje się praktycznie na każdej partii ciała. Najczęściej są to: twarz, szyja, dekolt i dłonie. Mezoterapia wygładza i ujędrnia skórę oraz likwiduje drobne zmarszczki. To jedna ze skuteczniejszych metod rewitalizacji skóry i okolic oczu. Mezoterapia bardzo często łączy się z innymi zabiegami medycyny estetycznej, tj.: botox, peelingi medyczne. Mezoterapia polecana jest osobom w każdym wieku.
Jej efekty widoczne są niemalże zaraz po wykonaniu zabiegu i utrzymują się (w zależności od zastosowanego preparatu) w okresie od 3 do 6 miesięcy.

Wypełnianie kwasem hialuronowym

W wypełnianiu zmarszczek ( bruzdy nosowo-wargowe, zmarszczki marionetki, lwia zmarszczka) oraz powiększaniu ust najczęściej wykorzystywanym preparatem jest kwas hialurynowy.

Zabieg wykonuje się w znieczuleniu, w zależności od miejsca podaje się usieciowany hialuronian sodu. Preparaty są substancjami medycznymi, jałowymi, bez alergenów. Osoba wykonująca zabieg podaje potrzebne ilości preparatu w wybrane miejsce poprzez kilka nakłuć, a następnie formuje preparat.

Efekt zabiegu utrzymuje się około 12 miesięcy.

Peelingi medyczne

Peelingi są skuteczną i popularną metodą minimalizowania defektów kosmetycznych oraz walki ze starzeniem się skóry.
Peelingi medyczne(chemiczne) to zabiegi złuszczające naskórek- skutecznie stymulujące odnowę komórkową, rozjaśniające, nawilżające i wygładzające skórę. Do każdego rodzaju cery w zależności problemu- zostaje dobrana odpowiednia seria peelingów, dzięki którym poprawia się jędrność i grubość skóry, rozjaśniają się przebarwienia , zwężają pory, a drobne zmarszczki ulegają wygładzeniu. Można również wykonać jednorazowy zabieg w celu odświeżenia skóry.

Lipoliza iniekcyjna – medyczna

Jest to nieinwazyjna (bez skalpela) metoda usuwania tkanki tłuszczowej poprzez wstrzyknięcie do komórek tłuszczowych substancji rozpuszczających tłuszcz. Zabieg wykonuje się w serii 3-4 zabiegów w odstępach 3-4 tygodnii. W szybki sposób pozwala nam na zmniejszenie otłuszczonego obszaru o 3-4cm.

Oczywiście w miejscach gdzie tkanka tłuszczowa jest większa wymagana jest większa ilość zabiegów.

Zabieg wykorzystywany jest w:
– likwidacji podbródka
– tzw. oponki na brzuchu
– nadmiernej otyłości ud
– tłuszcz na kolanach
– tłuszcz wokół pach
– tłuszcz na pośladkach
– kończyny górne w okolicy tricepsu
– ginekomastia męska
– biodra
– fałdy na plecach (poniżej żeber)

Osocze bogatopłytkowe

W skład osocza bogatopłytkowego wchodzą komórki i czynniki wzrostu, dzięki którym tkanka skórna pobudzana jest do procesu regeneracji. Źródłem osocza jest krew pacjenta/pacjentki, wyklucza to zatem wszelkie reakcje alergiczne ponieważ produkt jest wytwarzany naturalnie i jest bezpośrednio skojarzony z organizmem pacjentki.

Jak wszystko w naturze, ten proces również wymaga czasu by efekty były widoczne. Proces regeneracji dzięki osoczu, nie różni się od naturalnego procesu wzrostu i odnowy komórek macierzystych. Jest to idealne rozwiązanie dla osób podatnych na alergie i poszukujących produktów naturalnych.

Absolutnym hitem polecanym przez nas jest w walce z problemem nadmiernego pocenia, jest zastrzyk z preparatu BOTOX, gwarantując około 95% skuteczności!

Efekt takiego zabiegu utrzymuje się przez okres 6-9 miesięcy.

Zabieg poprzedzony jest konsultacją. Wraz z jednym zastrzykiem można zyskać minimum półroczny okres spokoju- bez potu, bez problemów. Naprawdę warto!