Instytut Luisa

salon kosmetyczny Sosnowiec – Katowice

Lipoliza iniekcyjna

Proponujemy dziś Państwu nieinwazyjny zabieg, który bez większego wysiłku oraz specjalnego przygotowania pozwoli uzyskać smukłą, atrakcyjną sylwetkę. Lipoliza iniekcyjna sprawdzi się wszędzie tam, gdzie do czynienia mamy z zastałym, szpecącym nasze ciała tłuszczem. Pozwoli zlikwidować fałdy na brzuchu i plecach, usunie podwójny podbródek oraz nadmiar tkanki tłuszczowej na biodrach, pośladkach i udach, wyrzeźbi okolice karku, kolan, pach i tricepsów oraz raz na zawsze upora się z tłuszczakami i ginekomastią męską.

lipoliza iniekcyjnaLipoliza iniekcyjna polega bowiem na zlikwidowaniu nagromadzonej w organizmie tkanki tłuszczowej poprzez wstrzyknięcie w skórę odpowiednich substancji. Ich celem jest zaatakowanie komórek tłuszczowych tak, by uległy pęknięciu, a zastały w nich tłuszcz mógł zostać uwolniony do krwi. Wraz z nią transportowany jest do wątroby, a następnie całkowicie usuwany z organizmu.

Ponieważ w miejscu wstrzyknięcia substancji powstaje w pełni zamierzony i kontrolowany przez lekarza niewielki stan zapalny, może objawiać się on zaczerwienieniem oraz obrzękiem. Miejsce, w którym przeprowadzana była lipoliza iniekcyjna może cechować się także wzmożoną tkliwością oraz wrażliwością na ból czy też ucisk. Są to jednak objawy jak najbardziej naturalne i ustępują samoistnie po upływie 2-3 dni.

Sam zabieg, w zależności od miejsca wykonania, pozwala na zredukowanie obwodu o ok. 4-5 centymetrów. Doskonałym uzupełnieniem zabiegu może być także masaż limfatyczny, którego podstawową zaletą jest przyspieszenie usunięcia tłuszczu z komórek, dzięki czemu szybciej i łatwiej są one wydalane z naszego organizmu.

Co ważne, lipoliza iniekcyjna daje zauważalne efekty już po pierwszym razie. W zależności od grubości tkanki tłuszczowej, konieczne może okazać się powtórzenie jej 4-5 razy, najlepiej w 3-4-tygodniowych odstępach. Wszystko to sprawia, że ten w pełni profesjonalny i bezpieczny zabieg uważany jest za jedno z największych osiągnięć zaawansowanej medycyny estetycznej.

 

Lipoliza iniekcyjna pozwala na nieinwazyjne wymodelowanie sylwetki tak, aby odzyskała ona swój atrakcyjny, smukły wygląd. Zabieg jest całkowicie bezpieczny i polega na likwidowaniu zastałej tkanki tłuszczowej poprzez podanie odpowiednich zastrzyków. Zawarte w nich substancje powodują rozpuszczanie komórek tłuszczowych, odpowiedzialnych za nieestetyczne nagromadzenie na ciele fałd. Komórki te ulegają pęknięciu, zaś zastałe w nich tłuszcze trafiają najpierw do krwi, stamtąd zaś do wątroby, by ostatecznie zostać usuniętymi z organizmu.