Instytut Luisa

salon kosmetyczny Sosnowiec – Katowice

Medycyna estetyczna twarzy i ciała

Upływający czas, stres, nieregularny tryb życia – wszystko to sprawia, że nasza cera traci na świeżości i promienności. Z pomocą przychodzi nam jednak medycyna estetyczna twarzy. Dzięki niej jesteśmy w stanie usunąć drobne niedoskonałości, wygładzić zmarszczki, zminimalizować przebarwienia, a nawet zmienić owal twarzy. Kurze łapki, zmarszczki na czole, pod oczami, wokół szyi – wszystko to można skorygować za pomocą odpowiednio dobranego zabiegu.

Medycyna estetyczna twarzy oferuje nam bogaty wachlarz możliwości, z którego możemy czerpać według własnych potrzeb i upodobań. Znajdziemy tu zarówno delikatne zabiegi pielęgnacyjne, takie jak peelingi, maseczki i zabiegi oczyszczające, jak i metody bardziej zaawansowane, takie jak lifting, mezoterapia, mikrodermabrazja, zaawansowane złuszczanie skóry kwasami czy też wstrzykiwanie botoksu, pozwalające na wygładzenie zmarszczek mimicznych.

Medycyna estetyczna twarzy pozwala na uzyskanie wymarzonych efektów, jakich nie sposób byłoby doczekać się poprzez pielęgnację domowymi sposobami. Masaże, kremy, sera i maseczki mogą być doskonałym uzupełnieniem profesjonalnych zabiegów, jednak nigdy nie będą w stanie zastąpić tego, co dać nam może medycyna estetyczna twarzy. Jedynie w salonie kosmetycznym możliwa jest bowiem tak szybka i skuteczna odnowa komórek, widoczna gołym okiem regeneracja skóry, pobudzenie produkcji kolagenu i elastyny, odpowiadających za sprężystość, rozjaśnienie plam pigmentacyjnych i wszelkich przebarwień czy w końcu spłycenie nieatrakcyjnych zmarszczek. To dlatego medycyna estetyczna twarzy cieszy się tak wielką popularnością – odpowiednio dobrane zabiegi, poprzedzone konsultacją ze specjalistą i wykonane przy dochowaniu najwyższej staranności, są gwarancją zachwycających efektów, utrzymujących się na długo po zabiegu. Z kolei wykorzystane przy ich przeprowadzeniu profesjonalne kosmetyki i zaawansowane urządzenia zapewniają maksimum bezpieczeństwa i komfortu, tak ważnych dla naszego samopoczucia i zdrowia.

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowymmed estet.twarzy

Kwas hialuronowy – to w pełni naturalna i powszechnie występująca substancja w skórze. Zabieg nie wymaga specjalnych przygotowań. Należy jednak minimum 3 dni przed planowanym zabiegiem nie spożywać aspiryny, ani innych środków obniżających krzepliwość krwi. Preparat jest dobierany na miejscu, przez wykwalifikowanego kosmetologa, w zależności od miejsca korekcji, jakości skóry, głębokości, rodzaju zmarszczek i fałd. W niektórych sytuacjach, wskazane jest miejscowe znieczulenie skóry (stosujemy je w gabinecie).

Zabiegi wygładzania zmarszczek kwasem hialuronowym są bardzo skuteczne i dają natychmiastowe efekty. Nie są to jednak zabiegi, które wykonujemy raz na zawsze. Po 8-12 miesiącach preparaty kwasu hialuronowego stopniowo podlegają degradacji na dwutlenek węgla i wodę i ulegają całkowitemu wchłonięciu. Należy wówczas zabieg powtórzyć co z jednej strony uznać można za wadę, z drugiej zaś za zaletę, ponieważ dzięki temu są to zabiegi całkowicie bezpieczne. Dają gwarancję, że po jakimś czasie efekt minie i nie spowoduje trwałej zmiany w wyglądzie twarzy. Proces ten jest w stu procentach odwracalny w czasie.

Przez kilka godzin po zabiegu należy unikać nadmiernej ekspresji twarzy, jak również dotykania miejsc wkłucia (ewentualnie, według zalecen, dopuszczalne jest delikatne rozmasowywanie ustalonego miejsca). Bezpośrednio po zabiegu może się pojawić lekkie zaczerwienienie, obrzęk, drobne wybroczynki, drobne siniaki oraz delikatny ból w miejscu podania preparatu, jednak objawy te znikają samoistnie zazwyczaj w ciągu kilku dni (ewentualne siniaki do 10 dni). Przez około 3 dni należy unikać alkoholu, nadmiernych ćwiczeń fizycznych oraz narażenia na promienie słoneczne i ciepło (opalanie się, solarium, sauna, ciepło z kominka). Efekt jest widoczny od razu po zabiegu, ale efekt ostateczny zastosowania wypełniacza będzie widoczny po okresie około 2 tygodni, a przy gęstszych preparatach należy poczekać nawet do około 6 tygodni. Przez jakiś czas można czuć jeszcze depozyty wypełniacza w skórze, które ostatecznie ulegają rozpuszczeniu.


Proponujemy Państwu także zabiegi : osocza bogatopłytkowego, peelengów chemicznych, mezoterapii igłowej, laserowego usuwania owłosienia, liporadiologii , lipolizy iniekcyjnej, zamykania naczynek krwionośnych,  które opisane są w oddzielnych zakładkach.

NICI PDO
Nici PDO od wielu lat są stosowane w kosmetologii na całym świecie. Pierwszy raz zaczęto je stosować w Korei Południowej, aby zaraz zrewolucjonizować tę dziedzinę medycyny. PDO to polidioksanon, czyli syntetyczne włókno, które po pewnym czasie bezpiecznie i w całości rozpuszcza się w tkankach. Stosowanie tego produktu zrewolucjonizowało środowisko kosmetologii, jak i medycyny estetycznej i ginekologii.
Zabieg polega na umieszczeniu szwu podskórnego, które powoduje, że skóra dostaje sygnał, aby zacząć działać, produkować, regulować i tym samym – odmładzać wygląd zewnętrzny. Sam zabieg jest prosty i bezpieczny, dlatego można go stosować w każdym wieku. Zakładając nici PDO pod skórę, tkanki otrzymują sygnał o obecności ciał obcych, które należy się pozbyć. Tym samym zaczynają działać różne procesy biologiczne, jak np. neokolageneza. Skóra jest stymulowana do produkcji kolagenu, który ujędrnia, ale i pobudzana jest synteza elastyny, która poprawia sprężystość. W rezultacie – skóra chcąc wrócić do „pierwotnego” stanu przez zastosowaniem nici PDO, wygładza zmarszczki, poprawia ukrwienie i ogólny wizualny stan cery.

Zalety stosowania NICI PDO:

  • odmłodzenie skóry,
  • naturalny wygląd skóry twarzy (bez efektu maski),
  • poprawa elastyczności i sprężystości skóry,
  • synteza elastyny i kolagenu,
  • wygładzenie zmarszczek,
  • poprawa ukrwienia i przywrócenie zdrowego kolorytu skóry.