Instytut Luisa

salon kosmetyczny Sosnowiec – Katowice

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa polega na wstrzykiwaniu śródskórnie małych dawek substancji leczniczej bezpośrednio w miejsca zmienione chorobowo.

mezoterapia igłowaMetoda mezoterapii igłowej wykorzystuje współdziałanie dwóch bodźców:

 • farmakologicznego – miejscowe przenikanie minimalnych ilości czynników aktywnych, które zostają zdeponowane, a następnie stopniowo są uwalniane w przeciągu kilku dni
 • fizycznego – penetracja skóry igłą wywołuje intensywne reakcje nerwowe prowadzące do wydzielania przekaźników chemicznych,  miejscowego wzrostu  krążenia

To metoda wykorzystywana od lat w medycynie między innymi w:

 • medycynie sportowej
 • schorzeniach otolaryngologicznych
 • zmianach w układzie kostno-stawowym
 • patologiach naczyniowych
 • chorobach układu lokomocyjno-motorycznego
 • dermatologii

Przebieg zabiegu

Wstrzyknięcia substancji leczniczych i/lub pielęgnacyjnych wykonywane są wyłącznie przez wykwalifikowaną osobę manualnie za pomocą strzykawki z bardzo cienką igłą lub mechanicznie przy użyciu specjalnego aplikatora (pistoletu do mezoterapii).

Zalety mezoterapii igłowej
Zabiegi mezoterapii igłowej nazywane są „zastrzykami młodości”. Duża popularność tej metody wynika z szybko widocznych efektów rewitalizacyjnych. Do wstrzykiwania wykorzystuje się odpowiednie dobrane roztwory, w zależności od problemu i wieku pacjenta.

Na ogół są to mieszaniny trzech lub więcej substancji rewitalizujących i regenerujących nazywanych koktajlami. Substancje aktywne, odpowiednio dobrane w zależności od potrzeb pacjenta, są przygotowywane przez lekarza tuż przed podaniem lub wykorzystywane są gotowe mieszanki preparatów i leków.

Mezoterapia jest niechirurgiczną metodą szybkiej poprawy kondycji skóry i tkanki podskórnej, w miejscach takie jak: twarz, szyja, dekolt, ramiona, dłonie, brzuch, pośladki. Jest bardzo skuteczną metodą w likwidacji drobnych zmarszczek i zwiotczenia skóry, w leczeniu wypadania włosów, jest jednym z elementów leczenia cellulitu, rozstępów oraz keloidów i blizn przerostowych

Wskazania do wykonania zabiegu mezoterapii igłowej:

 • regeneracja i rewitalizacja skóry
 • zwiotczenie skóry
 • suchość skóry
 • profilaktyka przeciwzmarszczkowa
 • zmarszczki
 • zapobieganie i leczenie  wypadania włosów
 • cellulit (uda, brzuch, pośladki)
 • rozstępy
 • miejscowe odkładanie się tkanki tłuszczowej

Mezoterapia igłowa w odmładzaniu skóry (mezoterapia anti- aging) Mezoterapia stanowi doskonałą profilaktyką objawów starzenia się skóry takich jak zmarszczki, zwiotczenie, scieńczenie, odwodnienie skóry. Stosowanie jej można łączyć z innymi zabiegami estetycznymi. Odpowiednie dobrane koktajle wykorzystywane są do zabiegów mezoterapii w odmładzaniu skóry twarzy, szyi i dekoltu, rąk, wewnętrznej strony ramion, ud. Mieszanina wielu substancji rewitalizujących i regenerujących stymuluje metabolizm komórek, zwiększa produkcję kolagenu i elastyny, poprawia stan skóry. Po serii zabiegów mezoterapii skóra wygląda na dobrze odżywioną, wypoczętą, drobne zmarszczki znikają całkowicie, głębsze ulegają spłyceniu. Widoczna jest także poprawa napięcia, jędrności i nawilżenia skóry.

Wypełnianie kwasem hialuronowym Hafiller – zapewnia naturalne piękno oraz bezpieczny i skuteczny efekt, bez hamowania mimiki. Hafiller zapewnia naturalny wygląd przez przywrócenie objętości Twojej skóry, tworząc miękkość oraz ożywienie Twojego wyglądu.

 

Mezoterapia igłowa w leczeniu cellulitu: Mezoterapia jest niezwykle cenną metodą ograniczającą cellulit. W wyniku zabiegu następuje wzmożony przepływ krwi i chłonki, zmniejsza się proces włóknienia tkanki łącznej i wzrasta metabolizm komórek tłuszczowych –lipoliza, co prowadzi do ogólnego ujędrnienia, wygładzenia skóry oraz redukcji efektu” pomarańczowej skórki”.

Dzięki zdolnościom mezoterapii do redukcji depozytów tłuszczowych jest ona świetną alternatywą dla metody chirurgicznej – odsysania tkanki tłuszczowej.

Leczenie keloidów, blizn przerostowych, rozstępów: stosując regularnie mezoterapię, w połączeniu z innymi zabiegami takimi jak mikrodermabrazja, peelingi, masaże i preparaty doustne osiąga się bardzo dobre efekty lecznicze.
Substancje stosowane w terapii mają za zadanie pobudzić proliferację fibroblastów, zregenerować i zwiększyć elastyczność włókien tkanki łącznej, przyspieszyć gojenie, rozjaśnić i wyrównać koloryt skóry.

Mezoterapia igłowa w łysieniu i wypadaniu włosów Jednym z najczęstszych wskazań do mezoterapii są choroby włosów, w których dochodzi do utraty lub znacznego osłabienia struktury włosów. Poprzez podawanie w skórę owłosioną głowy preparatów mineralnych, witamin i leków przeciwzapalnych można w znacznym stopniu poprawić odżywienie i regenerację struktury włosów, zatrzymać ich wypadanie, a nawet spowodować odrost utraconych włosów.

Mezoterapia igłowa skóry głowy wskazana jest w następujących przypadkach:
– wypadania włosów na skutek ubogiej diety, słabego krążenia, zmian hormonalnych w okresie ciąży, laktacji
– sezonowego wypadania włosów
– lysienia androgenowego
– łysienia plackowatego
– słabych, matowych i wymagających silnego odżywienia włosach

Częstotliwość zabiegów :
Mezoterapia igłowa przynosi efekt tylko wtedy, gdy wykonywana jest w serii kilku zabiegów.
Początkowo należy poddawać się kolejnym zabiegom co 7-14 dni przez dwa miesiące, potem warto wykonać jeden zabieg na miesiąc dla podtrzymania efektu.