Instytut Luisa

salon kosmetyczny Sosnowiec – Katowice

Zabiegi na dłonie

Wrażliwa skóra dłoni, pozbawiona podściółki tłuszczowej, uboga we włókna kolagenowe i elastynę, jest bardziej niż inne części ciała narażona na szkodliwe działanie środków chemicznych i wpływów atmosferycznych. Krem do rąk to za mało, aby zapewnić jej należytą ochronę i pielęgnację. Jeżeli chcesz, aby Twoje dłonie dłużej pozostały piękne i młode, zadbaj o to już teraz.

Zabiegi pielęgnacyjne na dłonie

Budowa skóry w różnych partiach naszego ciała jest niezwykle zróżnicowana. Skórę dłoni cechuje brak podskórnej tkanki tłuszczowej, duża ilość gruczołów potowych i bardzo niewielka ilość gruczołów łojowych. Niezwykle utrudnia to odbudowę naturalnego płaszcza hydrolipidowego skóry dłoni, które są najbardziej narażone na ciągły kontakt z detergentami i innymi szkodliwymi czynnikami środowiska zewnętrznego. W konsekwencji prowadzi to do nadmiernej utraty wilgoci przez naskórek, a dłonie stają się suche, szorstkie i zniszczone. Zabiegi pielęgnacyjne na dłonie pozwalają odzyskać równowagę fizjologiczną skóry dłoni. Zabiegi pielęgnacyjne na dłonie sprawią, że skóra dłoni jest zadbana, nawilżona i jedwabista. Przebarwienia i plamy zostają usuniętę, a skóra dłoni odzyskuje młodzieńczy wygląd.

 

dłonie

Manicure

zabieg kosmetyczny, któremu poddawane są paznokcie u rąk. Manicure polega na opiłowaniu, czyli nadaniu porządanego kształtu paznokciom, wycięciu lub odepchnięciu skórek oraz pomalowaniu płytki paznokci.

Warto wiedzieć, że paznokcie u rąk rosną średnio 3,5mm na miesiąc, a u stóp zaledwie 1,6mm. Dużo szybszy wzrost wykazują męskie paznokcie aniżeli damskie.

Ciągły manicure daje nam komfort zadbanych i dobrze wyglądających dłoni, ale mile widziana jest odrobina odpoczynku od kontaktu z lakierem, żelem i zmywaczem. Dobrze jest wtedy zapewnić swoim dłoniom Manicure SPA, który możemy wykonać w salonie, bądź też w domu.

W celu odżywienia i uelastycznienia płytki paznokcia możemy podgrzać oliwę z oliwek, dodać do niej cytrynę i miód. Tak przygotowaną miksturę nakładamy na całe dłonie, zawijamy folią spożywczą, a po 15-20 minutach zmywamy ciepłą wodą. Potem jeszcze tylko dobry krem do rąk i Manicure SPA wykonany w zaciszu domowym gotowy. A ponieważ Lakier Bezbarwny to trend w Manicurze w 2015 roku, pomalowanie paznokci odżywką, zapewni Manicure zdrowy i stylowy.

Jeśli decydujemy się na Manicure wykonany w domu, musimy pamiętać o zastosowaniu Bazy pod lakier, która może odżywiać płytke paznokcia, dodatkowo ma ją chronić przed odbarwieniami. Kolejnym krokiem naszego samodzielnie wykonanego Manicuru są oczywiście dwie warstwy lakieru. W zimie 2015 roku najlepiej w kolorach: Białym, Bordo, Brązowym, Czarnym, Szmaragdowej Zieleni, Czerwonym czy Odcieniach Szarości, Perły, Metalu. Ostatnim etapem naszego domowego Manicuru jest Top, który utwardzi, przyśpieszy wysuszanie i pozwoli na długo utrzymać efekt.

 

Manicure biologiczny – zabieg pielęgnacyjny, podczas którego nie używa się narzędzi i akcesoriów metalowych.

Manicure GelColor by OPI – zabieg polegający na nałożeniu na płytkę paznokci nowej generacji żelu GelColor firmy OPI, to unowocześniona wersja, jeszcze szybsza w wykonaniu, bardziej precyzyjna i z nowymi odcieniami, a przy tym do złudzenia przypominająca lakier. Gdyby nie fakt utrwalania pod  lampą, klient mógłby nie zorientować się, że nakładamy żel! Porządany efekt na dłużej!!!

GelColor jest delikatnym żelem, przepuszczającym powietrze, niewiążącym się mocno z paznokciem dzięki czemu nie niszczy płytki i ekspresowo się usuwa. Brylantowy połysk, jakiego nie uzyska się żadną inną metodą.

 

Zabieg parafinowy na dłonie

To rewelacyjne rozwiązanie dla osób ze zniszczoną, suchą, szorstką skórą dłoni i z popękanym naskórkiem. Po kąpieli parafinowej od razu zauważymy różnicę. Nasze dłonie będą miękkie, wygładzone, znikną drobne przebarwienia. Zabieg polecany zwłaszcza w porze chłodnej, ze względu na właściwości rozgrzewające.

OPI logo

Hybryda

Manicure hybrydowy nakładany jest cienką warstwą jak lakier. Następnie utwardzany jest w świetle UV. Lakier lśni bardziej w porównaniu do zwykłego manicure. Co najważniejsze, manicure hybrydowy utrzymuje się zwykle przez 2-3 tygodnie (nawet przy wykonywaniu codziennych prac domowych).

Soft Hands (zabieg z wykorzystaniem mezoterapii bezigłowej)

Regenerujący zabieg na suchą, odwonioną skórę dłoni z oznakami starzenia. Pielęgnacja ta stymuluje komórki skóry do regeneracji, nawilża skórę i odżywia ją.

Repigment

Zabieg przeznaczony dla skóry dłoni z widocznymi przebarwieniami.

Mezoterapia mikroigłowa dłoni

Zabieg ten łączy elementy technologii medycznej i estetycznej w celu stymulacji skóry i poprawy transportu składników aktywnych w skórze. Zabieg polega na pobudzeniu i regeneracji włókien kolagenu i elastyny przy mechanicznej stymulacji. W trakcie zabiegu wykonywane są mikronakłucia skóry, które odgrywają istotną rolę w późniejszej regeneracji skóry.